Sítúra 2018

Iskolánk hetedik osztályos tanulói számára a már megszokott módon idén is sítúrát szerveztek február 4-től 10-ig.
A síoktatásnak a Körmöcbányai-hegységben található Krahule – Kékellő síközpont adott otthont. Miután a közel 4 órás út után megérkeztünk rendkívül otthonos szálláshelyünkre, rögtön kezdődhetett a síelni tanulás. Már aznap kipróbálhattuk a síterepet, melyet rövid sétával érhettünk el. Tanáraink, a felkészült síoktatók a tanulókat ügyességük szerint csoportokba osztották, így minden diák a saját képességeinek és tempójának megfelelően sajátíthatta el a síelés minden csínját-bínját. A kezdők számára egy kisebb, a haladó csoprtnak pedig két nagyobb pálya állt a rendelkezésére, a hegytetőre pedig sífelvonókkal juthattunk fel.  A legügyesebbek még egy esti síelésen is részt vehettek, mely felejthetetlen élmény marad mindannyiunk számára. A délutáni síelést követően újult erővel vártuk az esti programokat, minden napra jutott egy kis szórakozás, sokat nevettünk, táncoltunk, különféle játékokkal színesítettük mindennapjainkat. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, a szálláshely is tiszta és barátságos volt, valamint az ételek is rendkívül finomak voltak. Külön szerencse, hogy a síelést nagyobb sérülés nélkül megúsztuk. Bátran kijelenthetjük, hogy tanáraink nagyon jó munkát végeztek, mindannyiunkkal sikerült megszerettetni a síelést.

Az utolsó nap kissé szomorúan, de megannyi élménnyel gazdagodva szálltunk be az autóbuszba. Erre a sítúrára mindannyian meleg szívvel és örömmel gondolunk majd vissza.