Szakkörök – 2020

Tisztelt Szülők!

A kötelező oktatáson túl a diákjaink a következő szakköri tevékenységekhez, szervezett tanfolyamokhoz, illetve sportolási lehetőségekhez juthatnak.

1. A tanulók által leadott oktatási utalvány fejében pedagógusaink szakköröket vállalnak, melyek az alsó tagozatban a napközi munkájának a hatékonyságát emelik, mind az alsó tagozatban, mind a felső tagozatban a különböző tanulmányi versenyekre való felkészítést teszik lehetővé, a kilencedik évfolyamban az ún. monitoring és az ezzel összefüggő esetleges felvételi vizsgák eredményeit javíthatják. Ezeket a köröket az osztályfőnökök, a napközis nevelők az egyes szakos kollégák szervezik.

Alsó tagozat:
   úszásoktatás (Nyársik Bucsuházy Anikó, Udvardi Anikó)
   angol nyelvi társalgás (Bugár Felinger Denisa)

Felső tagozat:
   sportkör
(Kovács László)
   felkészítő matematikából (Malá Andrea)
   egészségügyi szakkör (Újhelyi Rozália)
   informatika szakkör (Csóka Róbert)
   felkészítő magyar nyelvből (Merva Krisztina)
   felkészítő szlovák nyelvből (Horváth Angéla)
   könyvtári ismeretek (Csepreghy Edina)
   német nyelvű társalgás (Csáder Szilvia)

2. Lehetőség nyílik a Somorja városa által fenntartott szabadidőközpont szakköreire jelentkezni. Ezek pontosan a következők:

Angol nyelv (Az órákat Hideghéthy Szilvia tartja.):
   alsósoknak hétfőn 15.10–től 15.55–ig,
   felsősöknek hétfőn 16.00–tól 16.45–ig és csütörtökön 14.30–tól 15.15–ig.

Francia nyelv (Az órát Zábojník Mária tartja.):
   szerdán, 16.15–től 17.00–ig.

Német nyelv (Az órákat Sándor Katalin tartja.):
   kedden, 14.00–tól 14.50–ig,   15.00–tól 15.50–ig,   16.00–tól 16.50–ig

Hátgerinc  torna–erősítő és nyújtó gyakorlatok (Az órákat Csáder Brigitta tartja.):
   szerdán, 14.15–től 15.00–ig és 15.00–tól 15.15–ig.

Agyagozás (Az órákat Kirchner Mónika tartja.):
   csütörtökön, 15.00–tól 15.15–ig és 15.15–től 16.30–ig

A szabadidőközpont köreire egy évig 13 euróért lehet járni. Ezek a szakkörök az iskolánk épületében lesznek megtartva. A jelentkezők az osztályfőnökökhöz forduljanak.

3. Még két kiadványra hívom fel az érdeklődők figyelmét, melyek az iskolánkban is ki lettek osztva az érintett évfolyamokban. Az egyik az idősebb diákoknak az ún. Teen STAR személyiségfejlesztő program, a másik kiadvány a sportklubok Somorján, amelyen 17 sportolási lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Végül azt kell közölnöm, hogy ezen szakkörök közül, amelyek az iskolánkban valósulnak meg, azok indulhatnak el a jelenlegi helyzetben, amelyek nem hoznak létre kevert osztályközösségeket. A többi szakkör a járványhelyzetből adódó, az oktatási minisztérium által adott rendeletek függvénye.

Tisztelettel, Mészáros Péter, iskolaigazgató