A bűnmegelőzésről

A Dunaszerdahelyi Járási Rendőrkapitányság prevenciós tevékenységének részeként kpt. Bc.Végh Iveta tartott egyelőre három osztályunknak nagyon érdekes és értékes ismereteket tartalmazó foglalkozásokat.
A tanulók megismerkedhettek  a korosztályukat leginkább érintő alapvető jogszabályokkal. Az előadó részletezte, hogy akár a kiskorúak is milyen módon vonhatóak akár közvetlenül is felelősségre cselekedeteikért  és szó volt arról, miként lehet megelőzni az internetes zaklatást, zsarolást. Az előadás kitért arra, melyek lehetnek a Szlovákiában megjelenő új kábítószerfajták, milyen egészségkárosodással jár ezek fogyasztása és milyen büntetőjogi következményei lehetnek magának a kábítószer birtoklásának is.
Az iskolánk célja, hogy a kiskorú tanulóinkat felelősségteljesebb viselkedésre ösztönözzük. A foglalkozások a következő hetekben újabb évfolyamok és osztályok bevonásával folytatódnak.

Mészáros Péter, iskolaigazgató