Lezárult egy időszak végzős kilencedikeseink életében. Még akkor is, ha hiányozni fognak nekünk, ez egy vidám jellegű búcsúzás tőlük. Abban reménykedem, hogy tudtunk a számukra eleget nyújtani ahhoz, hogy mindenki megállja a helyét a következő iskolájában és ha visszaemlékeznek alapiskolás éveikre, zömmel kellemes élmények jussanak eszükbe. Mindegyik ballagónak sok sikert kívánunk az előttük álló, éppen hogy kibontakozó fiatal éveikre is!
Az ünnepi beszéd megtekinthető ide kattintva.
M. P.
Az idei iskolaév utolsó színházlátogatását júniusra sikerült megszervezni, hogy még a szünet előtt kicsit kedveskedjünk egy vidám musicallal a gyerekeknek. A 6. évfolyam tanulóival meglátogattuk a Pesti Magyar Színház remek humorral, sok kalanddal és fergeteges zenével teli előadását a Madagaszkárt.
Az idei iskolaévben iskolánk tanulói 3 angol versenyen is megmérettették magukat. Az angol nyelvi olimpiász dunaszerdahelyi járási fordulóján Novota Kristóf negyedikként lett kiemelve az 1A kategóriában, míg Mókusz Zoé az előkelő második helyezést érte el az 1B kategóriában.
A 2025/2026-os tanévben iskolánk tanulói több matematikaversenyen is részt vettek, melyeken szép eredményeket értek el. Sikeresen szerepeltek a Matematikai olimpiászon, a Pitagorasz matematikaversenyen, valamint a Kenguru Nemzetközi Matematikaversenyen.
Manapság tanulóink rengeteg időt töltenek az online térben, de vajon tudják, hogyan védhetik meg magukat a veszélyektől? Hogy ez ne csak kérdés maradjon, iskolánkban megszerveztük a CSOKI (Cyber Security Oktatás Kicsiknek és Idősebbeknek) projekt előadását!
Csütörtökön, június 4–én volt a Nemzeti Összetartozás Napja. Már hagyományosan ezen a napon mindig fellobban az iskolaudvarunkon az őrtűz lángja, amivel kifejezzük összetartozásunkat olyan magyarokkal, éljenek a világ bármely pontján, akik felfigyelnek ránk, kíváncsisággal fordulnak felénk és értékelnek minket. Iskolánk három diákja Mózes Klára, Mókusz Zoé és Restály Koppány nagyon szép műsort adtak elő, köszönet érte. A műsor után következett a megemlékező beszéd, amit
„Magányos árnyék az éjben, balsorsod börtönbe zárt. Az ég engem küldött, hogy meglásd, van, ki gondol rád.”
Mindig nagyon elismertem az olyan teljesítményt, amikor valaki akár egyedül, akár társakkal kiáll egy viszonylag nagy közönség elé és megmutatja lelke egy szeletét, kitárja személyiségét, ráadásul megméretteti teljesítményét. Különösen nagy dolog ez, ha gyerek a szereplő. Elszántság, tehetség, tudás szükségeltetik ehhez és nem ritkán jó adag munkát is bele kell fektetni. Ezért nagyon nagy köszönet a szereplőknek, köszönöm a zsűri munkáját és köszönöm kolléganőimnek, akik előkészítették és levezényelték a 2026–os CSILLAG SZÜLETIK programját. Külön köszönet Kovács Koppánynak, aki zsűrizett is és önálló előadásával növelte az élményt, amit mindannyian átélhettünk.
Keleti Ágnes a nem rég elhunyt tornász, olimpiai bajnoknő szerint nem szabadna megtörténnie, hogy egy gyereknek, kamasznak, életében a legfontosabb legyen a sport, hogy leendő sportkarrierére felkészüljön. Hol vagyunk ma már ettől. Fiataljaink vagy nem sportolnak egyáltalán, vagy naponta, hétvégeken is kétfázisú edzéseken törik magukat, hogy egykor nemzetközileg is jegyzett focistává, teniszezővé, stb. váljanak. Az egészség megőrzéséért, jellemfejlődésért sokkal kevesebb sport is elég lenne. Ma az olimpiai eszme eredeti elgondolása alapján sportoltak, versenyeztek alsó tagozatosaink. Városunk három alapiskolájából vettek részt a tanulók, hogy változatos versenyszámokban mérjék össze ügyességüket. Jó volt látni, mennyire lelkesen igyekeztek a legkisebbek is a legjobb teljesítményt nyújtani. A nap sikeres lebonyolításáért nagy köszönet Duducz Tibornak és Jozef Rončkevičnek és csapatának, valamint az összes közreműködő tanító néninek.
Pénteken nagy volt a nyüzsgés az iskolánkban. Egyszerre zajlottak a Corvin napi és vöröskeresztes eseményeink. Minden osztály benevezhetett egy iskolai címer megtervezésével, az alsó tagozatosaink Mátyás király köré szerveződött tematikus foglalkozásokon vettek részt, vonult a „fekete sereg”. Egykori igazgatónk, Ürge József pár hónapja megajándékozta iskolánkat egy nagyon összetett szimbolikájú szobrával. A szobor témája a hét vezér és a magyarság őstörténete. Erről tartott egy előadást negyedikeseinknek. Fiúk fociztak. Rosszabb gólkülönbséggel szorultak a második helyre a somorjai gimnazisták mögé.