«

»

Bécsi tanulmányi út

Wien ist wunderschön und interessant! – Bécs csodaszép és érdekes! – mondták azok a felső tagozatos tanulók, akik május 22-én részt vettek az iskolánk által hagyományosan megrendezett tanulmányi úton. Az autóbuszos kirándulás keretén belül egy kis városnézésre is lehetőség nyílt, a Ringen haladva megtekinthettük a Parlamentet, a Városháza épületét, az Operát, de Bécs további nevezetességeit is láthattuk. A schönbrunni kastélykertben tett rövid séta után az állatkertben folytattuk utunkat, ahol a pandákat, pingvineket, különféle madarakat, hüllőket és még számtalan egzotikus állatot csodálhattunk meg.
A napot Bécs híres vidámparkjában, a Praterben tett látogatással zártuk. Mindannyian felülhettünk az óriáskerékre, s gyönyörködhettünk a szemünk elé táruló kilátásban. Sokat hintáztunk, mókáztunk, sőt még egy kis fagyizásra is jutott idő. Mindannyian egyetértettünk abban, hogy felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk, s ha tehetnénk, újra visszamennénk.