Csemadok irodalmi pályázat

Iskolánk diákjai idén is bekapcsolódtak a Csemadok tejfalusi és somorjai alapszervezete által meghirdetett vers- és meseíró pályázatba, melynek eredményhirdetése 2019. június 21-én zajlott le a Városi Művelődési központ színháztermében, ahol a négytagú zsűri több mint 120 pályamű közül választotta ki a legkiemelkedőbb munkákat. Diákjaink művei az egyes kategóriákban igazán szép helyezéseket értek el, melyekhez ezúton is gratulálunk. A díjazottak névsora a következő:

1. kategória – vers, 1-4. évfolyam
    1. hely: György Abigél (3.B): Szivárvány
    2. hely: Polák Damián (2.B): Állatkert / Gyulai Laura (3.B): Szivárvány az égen
    3. hely: Gyén Júlia (2.A): Szivárvány / Szabó Dávid (4.A): Egy lakatlan szigeten / Forgács Nina (4.B): Lakatlan sziget
  2. kategória – mese, 1-4. évfolyam
    2. hely: Horváth Zita (3.B): Annát keressük
  3. kategória – vers, 5-9. évfolyam
    1. hely: Czédl Vivien (7.B): Legyél hős
    2. hely: Bukor Gábor (5.A): A lakatlan szigeten / Kiss Krisztina (5.C): Lakatlan sziget / Bukor Lilianna (6.B): Egy lakatlan szigeten
    3. hely: Fenes Barbara (6.B): Lakatlan szigeten / Ozvald Mária (9.C): Lelkem tudata
    A zsűri különdíjban részesítette Bukor Gábor 5.A osztályos tanulót (A lakatlan szigeten) és Kolárosvská Bianka 8.A osztályos tanulót (Láss, ne csak nézz!).
  4. kategória – mese, 5-9. évfolyam
    2. hely: Dávid Dóra (6.B): Ha a polc mesélni tudna… / Szegény Szilvia (9.C): Szürkeség
    A zsűri különdíjat adott Álló Emesének (Mit jelent számomra a barátság?), aki a 8.A osztályt látogatja.

5. kategória – A hely, ahol élek
         1. Konôpka Viktória (9.A): Tejfalu