«

»

Egészségnapok a Corvinban avagy „Tégy az egészségedért!”

A mai rohanó világban egyre kevesebbet gondolunk a saját és a közvetlen közelünkben élők egészségére. Különösen a fiatalabb generáció körében jellemző, hogy nem figyelnek oda a rendszeres étkezésre, mozgásra, sem arra, hogy milyen ételeket esznek, valamint a szórakozási lehetőségeiket sem éppen az egészséges életmód alapján válogatják meg. Annak érdekében, hogy felhívjuk az alsós diákok figyelmét az egészséges életmódra, Egészségnapokat szerveztünk 2017. május közepén. Egészségünk megőrzése legfontosabb feladataink egyike. Mindenki maga felelős saját jövője érdekében a helyes szokások kialakításáért, betartásáért. A programok között szerepelt gyümölcs- és zöldéskóstolás, vetélkedő, valamint plakátkészítés is „Ételpiramis“ címmel. A vetélkedőbe ill. a plakátkészítésbe sok kisdiák bekapcsolódott. Szükség volt önálló ismeretszerzésre (pl. internetről vagy lexikonból), kreativitásra és egy kis humorérzékre.
Mottóink a következők voltak:
Kóstolj bátran, étkezz változatosan!
Ép testben ép lélek!
Rágjál sokat, mossál fogat!
Ciki a cigi!
Az vagy, amit megeszel!