Élő irodalom

Zirig Árpád kortárs szlovákiai magyar író, költő volt az iskolánk vendége. Árpi bácsi találkozása serdülő kamaszainkkal jó példája volt annak, hogy leköthetőek, sőt lenyűgözhetőek a mai fiatalok is, ha azt valaki hitelesen, élményszerűen teszi. Személyesen átélt események közvetlen fültanúi lehettünk, egy életsors kiragadott történésein keresztül az elmúlt nyolcvan év elevenedett meg csallóközi botlófüzek oltalmában.
A figyelmes hallgatóban megragadhatott, hogy tájainkon is volt idő, nem is olyan rég, amikor a leírt szó, az értékes könyvek, az önművelődésre szánt idő nem volt annyira természetes a bontakozó gyermeki lelkek számára. Sokszor az olvasásra szánt időt a gyerekek a legelésző tehenek mellett, vagy a tarlón töltötték. Elhangzott pár vers is. Az alkotójuk felolvasásában nyugalmat, természetességet árasztottak. Köszönjük ezt e rendhagyó irodalomórát.

M. P.