ÉTKEZÉSI ÉS TANSZERTÁMOGATÁS 2021 OKTÓBERÉTŐL – tájékoztató levél SOMORJA VÁROS Városi Hivatalától

Tájékoztatás a szülők részére, ha ebédek (óvoda, általános iskola) és iskolai felszerelések (óvoda –iskolaköles gyermekek, általános iskola) támogatását kéri a gyermek számára.

A szülők által kitöltött és aláírt nyomtatványokat legkésőbb 2021. szeptember 8-ig kell eljuttatni a Tanügyi Hivatalba.

Somorján az óvodás gyermekek és az általános iskolák tanulói jogosultak támogatásra, ha:

a) a gyermek olyan háztartásban él, ahol a szülők havi szociális juttatásban részesülnek – a gyermek törvényes képviselője kitölti a következő nyomtatványt
 – Vyhlásenie rodičov detí alebo fyzických osôb, ktorým je dieťa zverené do starostlivosti rozhodnutím súdu

b) a gyermek olyan háztartásban él, ahol a szülők havi bevételei a létminimum alatt vannak – a gyermek törvényes képviselője leadja a következő nyomtatványokat
 – Formulár na posúdenie príjmu,
 – a gyermek anyakönyvi kivonatát,
 – igazolást az iskolalátogatásról,
 – a család utolsó 6 hónapi időszakra vonatkozó bevételeit igazoló összes dokumentummal együtt( a szülők munkáltatójának igazolása a keresetről, igazolás a családi pótlékról, egyéb szociális juttatásokról, tartásdíjról ill. igazolás a munkanélküli segélyről)

c) a gyermek olyan háztartásban él, amelyben a háztartás egyik tagja sem igényelte az eltartott gyermek után járó adókedvezmény összegét e gyermek után, és aki az óvoda utolsó évében jár vagy az alapiskolát látogatja – a gyermek törvényes képviselője kitölti a következő nyomtatványt
 – Čestné prehlásenie

Az ebédtámogatás összege 1,30 euró minden olyan napra, amelyen a gyermek vagy diák részt vett a tanítási órákon az óvodában vagy alapiskolában és átvette az ebédet.

Az általános iskolákban folyó tanításnak minősül az egyéni oktatás is, amely az általános iskolákban folyó oktatásában való rendszeres részvétel nélkül zajlik.

Letölthető formanyomtatványok:
Vyhlásenie rodičov