Exkurzió

Iskolánk negyedikes tanulói október 25-én tanulmányi kiránduláson vettek részt a bakonybéli Pannon Csillagdában.
A gyerekek szakmai vezető kalauzolásával megtekinthették először a csillagda állandó kiállítását az űrutazás történetéről Galileitől a Mars-utazásig, megérinthették a világmindenségből érkező meteoritot és megcsodálhatták az életnagyságú szkafandert, Mars-robotot, katapultülést. Az obszervatóriumban megnézhették a modern távcsőparkot is. A gyerekek minden kérdésére készségesen válaszolt a csillagda csillagásza.
A legnagyobb élményt a digitális planetárium nyújtotta. A gyerekek csúcsminőségben élvezhették a kozmikus utazást a végtelen világűrben. Páratlan és felejthetetlen tapasztalatokra, tudásra tehettek szert galaxisunkról, a benne keringő bolygókról, Földünkről. Legvégül egy 3 dimenziós, Mars-utazásról szóló filmet nézhettek meg tanulóink a moziteremben.
A közel kétórás hazaúton mindenkit lenyűgözött az őszi színekbe öltözött csodás bakonyi táj szépsége is.
Fáradtan, de élményekkel tele tértünk haza a tanulmányi kirándulásról.

Chudoba Katalin, Udvardi Anikó