Generációk egymásért

A számítógép-használat területén minőségi különbség figyelhető meg a különböző életkorú csoportok között. Az életkor az a változó, ami a legerősebben magyarázza a számítógép-használatot. E tekintetben a helyzet nem sokat változott az utóbbi években. A kor szerint megmutatkozó digitális megosztottság nem csökken. Az életkor mellett a foglalkozás, az iskolai végzettség, az anyagi helyzet, a településtípus, a származás és a nem azok a fő szociológiai változók, melyek mentén a különbségek, törések kirajzolódnak. Összességében azt mondhatjuk, hogy a digitális eszközök használói között is legalább olyan mély szakadékok húzódnak, mint a használók és nem használók között. Az intergenerációs tanulás támogatásától felbuzdulva iskolánk egy kezdeményezéssel áll elő:

KEZDŐ SZINTŰ SZÁMÍTÓGÉPES FOGLALKOZÁS

iskolánk felső tagozatos tanulóinak segítségével

Időpont: 2019. március 27. (szerda), 13 – 15 óráig

Helyszín: CORVIN MÁTYÁS ALAPISKOLA (Somorja)

Várunk minden „szépkorút”, aki meg szeretne ismerkedni a számítógép és az internet világával. Jelentkezni a titkárságon lehet!

A projekt a Szlovák Gázművek Alapítványa támogatásával valósul meg.