«

»

Így szólt „A farkasok dala”

A hagyományoknak megfelelően idén is műsort készítettek a magyar alapiskolák diákjai. Most rendhagyó módon a Madách Imre Gimnázium és a Corvin Mátyás Alapiskola tanulói együtt emlékeztek meg a fiatal színjátszó csoport tagjaival az 1848. március 15-i eseményekről és a szabadságharcról. 
Nagy örömmel láttak neki a közös munkának, mellyel régi álmuk teljesülhetett, hogy a két iskola a jó baráti kapcsolat ápolása jegyében együtt ünnepelhessen, hiszen a legtöbben közülük már el sem tudnák képzelni máshogy március 15-ét. Az ünnepi műsor “A FARKASOK DALA” címet kapta és a helyi VMK adott neki otthont. A darab szövegírója és rendezője Horváth László a Madách Imre Gimnázium tanára volt. Munkáját a Corvin Mátyás Alapiskola lelkes tanárai Domsitz Éva és Varju Péter segítették.