«

»

Író- olvasó találkozó Cselenyák Imrével

Egy szeles, ám napsütötte novemberi délelőttön  osztályunk, a 8.A egy rendkívül érdekes író-olvasó találkozón vehetett részt   a Zalabai Zsigmond Városi Könyvtárban.
Az író, Cselenyák Imre nagyon kedves, barátságos és közvetlen embernek bizonyult, aki bő egyórás előadása során mesélt életéről, írói pályájáról, de a legtöbbet mégis Arany Jánosról mondotta. Rendhagyó módon zenélt is nekünk, meghallgathattuk néhány megzenésített versét, sőt az előadás végén közös énekléssel fokoztuk az egyébként is remek hangulatot.   A dorogi származású író, zenész, dalszövegíró már fiatalon novellákat írt, szeretett olvasni és a zene iránt is érdeklődött. Felnőttként több együttesben is muzsikált, legnagyobb sikereit a Kontinens együttessel érte el. Jelenleg Arany János életéről szóló „Áldott az a bölcső“ című könyvével járja az országot és rendhagyó irodalomórák keretén belül próbálja felhívni a diákok figyelmét az olvasás fontosságára, igyekszik a 21. századi, technikai vívmányok tömkelegével körülvett gyerekek számára is közelebb hozni Arany János alakját.

Köszönjük a tartalmas és élvezetes előadást!