«

»

Napközis tanulók szüleinek figyelmébe

Tisztelt Szülők!

Indokoltnak érezzük, hogy következetesebbé és fegyelmezettebbé váljon napközis tanulóink hazamenetele. Kérem, hogy alsó tagozatos gyerekeikért jöjjenek be az iskolánk udvarára. Ha a tanulók kint tartózkodnak az udvaron, akkor a napközis tanító nénitől vigyék el gyerekeiket, ha az épületünkből  indulnak a gyerekek haza, akkor a porta előtti főbejáratnál várják őket. Leginkább azt a gyakorlatot szeretnénk megszüntetni, hogy a szülő elindul valahonnét a gyerekéért, telefonon előre kirendeli őt valamelyik kapuhoz, majd hosszú tízpercek telnek el, míg egymásra találnak. A helyzetünket csak bonyolítja, hogy szeptember 19–től kezdődik a futópályánk rekonstrukciója, ez teherautók, munkagépek mozgásával jár az udvarunkon, gyerek nem lehet felügyelet nélkül az udvarunkon se. Csak azt a tanulót engedhetjük egyedül haza napköziből, akinek erre írásbeli beleegyezése van törvényes képviselőjétől. Látjuk, tapasztaljuk, hogy a legtöbb szülő eddig is a fentiekben leírt kérésünk szerint viszi haza gyerekét, akiknek ezen változtatni kell, megértésüket köszönjük, hisz mindez a gyerekek biztonsága érdekében történik.

Tisztelettel, Mészáros Péter iskolaigazgató