Őszi fejlesztések

Tisztelt Iskolabarátok!

Az iskolai környezetünk mindegyik fejlesztése annyit ér, amennyi abból közvetlenül az oktatói, nevelői munkánkban megmutatkozik. Egy iskola igazi értéke akkor nyilvánul meg, ha a pedagógus becsukja maga mögött az ajtót és felkészültségével, személyiségével minél többet hozzátesz tanulóink fejlődéséhez. Sokszor azonban a nyugodt, hatékony munkához nagyban hozzájárulhatnak a feltételek, a körülmények, melyek mellett a tanulóknak is és a pedagógusoknak is dolgozniuk kell. Az ősszel, gondolom ebből Önök is érzékeltek pár dolgot, eléggé felpörögtek az épületen belüli és az udvarra tervezett  változtatások. Elkészült a futópályánk, a távolugrópályánk és a súlylökőpályánk lealapozása. Erre a tartánfelület tavasszal kerül rá, ha az időjárás melegebbre fordul. Ezzel a célunk, a szabadban tartott tornaórák minőségének jelentős emelése. Elkészült egy, az udvarra tervezett külső tanterem megépítése. Még az alapjára a térkövet kell lerakatni. Jól fog jönni nagy nyári melegekben, napköziseknek, illetve a nyárra tervezett táborok alkalmával. Elültettünk 32 fát. 8 fával bővítettük a gyümölcsösünket, a hátsó aszfaltúttal párhuzamosan egy fasort alakítottunk ki és pótoltuk a kipusztult gesztenyefáinkat. A harmadik és második emeleti ablakainkra külső redőnyök kerültek. Ezekkel mérsékelhetjük a gázfogyasztást és reményeink szerint ez megoldás lesz  a rendkívül meleg nyári tanítási napok átvészelésében. Folytatást az első emelettel 2-3 hónapon belül tervezzük. Kicseréljük az iskolánk összes világítótestében az égőket, neoncsöveket energiatakarékosakra, ezzel a világítás költségeinken 60 százalékot tervezünk megspórolni nagyobb fényerő mellett. Ez a csere félidejében tart, együtt a lámpák javításával, a búrák megtisztításával. A fent említett munkálatok nem valósulhattak volna meg, ha nincs segítségünkre Somorja városa önkormányzata, a somorjai református egyházközség, az iskolánk mellett működő szülői szövetség tagsága és vezetősége és az AREA s.r.o.
Mindenkinek köszönjük szépen.

Mészáros Péter, iskolaigazgató