«

»

Ösztöndíjátadás az első évfolyamban

A Corvin Mátyás Alapiskola elsőseinek szülei szeptember 20-án vehették át a Rákóczi Szövetség ösztöndíját, melynek értéke 10 ezer forint. A szeptemberi iskolakezdést követően 250 helyszínen mintegy 6 000 határon túli, gyermekét magyar iskolába írató családnak fejezi ki elismerését ösztöndíjával a Rákóczi Szövetség. A Beiratkozási Programot a Szövetség támogatóival, köztük 400 magyarországi település önkormányzatával összefogva valósítja meg, de civilek, közéleti személyiségek és alapítványok is csatlakoztak a kezdeményezéshez. A Rákóczi Szövetség Beiratkozási Programja 2004 óta zajlik annak érdekében, hogy minél több külhoni magyar család merje vállalni gyermeke magyar tannyelvű iskolába íratását, vállalva ezzel a magyar közösségek megmaradását is. A program a Felvidéken indult és az ott elért pozitív eredmények alapján – a szlovákiai magyar iskolakezdők száma az utóbbi években stabilizálódott, az elmúlt években növekedett – terjesztette ki a Szövetség a programot olyan erdélyi, kárpátaljai és délvidéki területekre, ahol az asszimilációs folyamatok felgyorsultak.

            Köszönjük a Rákóczi Szövetség odaadó munkáját!