«

»

Tisztelt Iskolabarátok!

A napokban jelent meg a „Somorja és a Rákóczi–szabadságharc„ című történelmi kifestő. A kiadvány rövid történeteket, két verset és az írásokhoz kifestendő illusztrációkat tartalmaz. Ennek a bemutatójára került sor az iskolánkban október 25-én. Énekekkel, a Rákóczi–indulóval, versekkel, történetekkel idéztük fel a szabadságharc szellemiségét, mélyítettük el tanulóink lokálpatrióta érzéseit.  A műsoros bemutató után a tanulók megkapták a kifestőket, ami tartalma egy későbbi tanulmányi, illetve képzőművészeti verseny témája is lesz. A műsorunkat megtisztelte Orosz Csaba, városunk polgármestere, Veres Gábor alpolgármester úr, Méry János önkormányzati képviselő, valamint Horváth László történelemtanár, aki a kiadvány szövegeit és verseit írta. Az illusztrációkat Juhász Tibor készítette.  A kifestő Somorja város támogatásával a Kulturális Bizottság megbízásából készült. Külön köszönet Varju Péter tanító bácsinak, aki a kiadvány megjelenésében és az ismertető műsorok megszervezésében oroszlánrészt vállalt.

Mészáros Péter, iskolaigazgató