«

»

Történelmi események nyomában…

Október 12-én a Corvin Mátyás Alapiskola történelmi kirándulást szervezett a 7. és a 8. évfolyam számára. Ellátogattunk a Duna és a Morva folyók összefolyásánál elhelyezkedő Dévényi várba. A régen büszke, ma már csak romos vár egy 80 méter magas mészkőszirten áll, és lenyűgöző látványt nyújt. A kiránduláson résztvevő diákok betekintést nyerhettek a vár történelmébe, és a várat körüllengő legendák közül is megismerhettek párat. A Duna túlsó partján található az osztrák Hainburg vára. A tanulmányi kirándulás következő állomása már a Duna túlsó partján, Ausztria területén volt. Megtekintettük Hainburg várának romjait és a Barna-hegyet (Braunsberg). Itt megismerkedtünk a 907-ben zajlott pozsonyi csatával kapcsolatos történelmi eseményekkel. A tanulmányi kirándulást számháború zárta, ahol a magyarok diadalmaskodtak a frankok felett, akárcsak 1110 évvel ezelőtt a pozsonyi csatában.

Došek Paulina, 8.A