«

»

Vegytiszta sportöröm

Keleti Ágnes a nem rég elhunyt tornász, olimpiai bajnoknő szerint nem szabadna megtörténnie, hogy egy gyereknek, kamasznak, életében a legfontosabb legyen a sport, hogy leendő sportkarrierére felkészüljön. Hol vagyunk ma már ettől. Fiataljaink vagy nem sportolnak egyáltalán, vagy naponta, hétvégeken is kétfázisú edzéseken törik magukat, hogy egykor nemzetközileg is jegyzett focistává, teniszezővé, stb. váljanak. Az egészség megőrzéséért, jellemfejlődésért sokkal kevesebb sport is elég lenne. Ma az olimpiai eszme eredeti elgondolása alapján sportoltak, versenyeztek alsó tagozatosaink. Városunk három alapiskolájából vettek részt a tanulók, hogy változatos versenyszámokban mérjék össze ügyességüket. Jó volt látni, mennyire lelkesen igyekeztek a legkisebbek is a legjobb teljesítményt nyújtani.  A nap sikeres lebonyolításáért nagy köszönet Duducz Tibornak és Jozef Rončkevičnek és csapatának, valamint az összes közreműködő tanító néninek.

M. P.