«

»

Versíró pályázat a költészet napja alkalmából

Április 11.  E nap a legtöbb magyar iskolás diák számára ismerősen cseng, hiszen József Attila, kiváló tollú költőink egyike, ekkor látta meg először a napvilágot. Költészetének tiszteletet adva e dátum egybeforrt a magyar költészet napjával. Neki és sok más neves poétánknak emléket állítva iskolánkban az idei évben is április 11-én került sor a – lassan már hagyományosnak mondható – költészetnapi versíró pályázat kiértékelésére. Nagy örömünkre szolgál, hogy a verseny egyre nagyobb népszerűségnek örvend, amit mi sem bizonyít jobban, mint a leadott versek évről évre növekvő száma. Idén összesen 39 vers érkezett elbírálásra, amelyeket háromtagú zsűri értékelt. A győzteseknek ezúton szeretnénk ismételten gratulálni. Minden költőpalántának köszönjük a részvételt, a jövőben pedig sok ihlettel teli alkotókedvet kívánunk. A díjazott verseken kívül még további kiemelkedő költemények is a júniusban megjelenő Tollforgatóban kerülnek majd nyomtatásba. Végül, de nem utolsó sorban, következzen a győztesek névsora:

I. kategória (Téma: Szivárvány):

  1. hely: György Abigél (3.B)
  2. hely: Gyulai Laura (3.B)
  3. hely: Polák Damián (2.B)

Dicsérő oklevélben részesült: Gyén Júlia: (2.A)

II. kategória (Téma: Egy lakatlan szigeten):

  1. hely: Forgách Nina (4.B)
  2. hely: Szabó Dávid (4.A)
  3. hely: Fenes Barbara (6.B)

Dicsérő oklevélben részesült: Bukor Gábor (5.A), Bukor Lilianna (6.B),Gyén Simon (5.B), György Rebeka (6.B), Hecht Annabell (6.B), Kiss Krisztina (5.C), Tóth Márk (6.B), Veres Csenge (5.B), Zsemlye Zsóka (4.B)

III. kategória: (Téma: Láss, ne csak nézz!):

  1. hely: Konôpka Viktória (9.A)
  2. hely: Ozvald Mária (9.C)
  3. hely: Kolárovszká Bianka (8.A)