.

Szomorú hírrel indult számunkra az új kalendáriumi év, elhunyt egykori kolléganőnk, Károlyi Éva tanító néni. 1956-tól kezdte pedagógiai  pályafutását. 7 éven keresztül főleg Nagyszarván, de egy rövid ideig Macházán is dolgozott. 1963-óta volt iskolánk alkalmazottja és még jóval nyugdíjazása után is kisegített minket, ha szükség volt rá. Pályafutása évtizedei alatt Somorja és Somorja környéki  tanulók generációit oktatta, nevelte. Nemcsak tanítványai tanulhattak tőle, hanem fiatalabb kollégái is. Alázatot a munkája iránt, emberséget a gyerekek felé és hűséget magyarságához.  Csak remélni tudom, hogy iskolánk mai pedagógusai méltóképp visszük tovább azt a szellemiséget, amit Éva néni és a hozzá hasonló, iskolánk régi egyéniségei hagytak ránk. Drága Károlyi tanító néni, az egykori tanítványok nevében és az iskolánk összes alkalmazottja nevében köszönjük a sok áldozatos munkát. Nyugodjék békében!

Őszinte részvétünk családjának.

Mészáros Péter, iskolaigazgató