«

»

A Budapesti Operettszínházban jártunk

A tavaszi szünet előtti pénteken, február 17-én egy valóban színvonalas élményben volt részünk. A Budapesti Operettszínház repertoárjának egyik kiváló darabját, az István, a király című rockoperát tekinthettük meg, melyben felcsendültek Szörényi Levente és Bródy János ismert slágerei. A darab kissé modern átdolgozása nem veszített annak eredeti értékéből. Inkább közelebb hozta a ma emberét nemzetünk ezen kulcsfontosságú történelmi eseménysorozatához, így a tanulókat is.
Az előadás végén – annak megkoronázásaképpen – megszólalt nemzeti imánk, a Himnusz, amelyet az egész nézőközönség a szereplőkkel együtt állva, magyarságára büszkén, libabőrösen énekelt. Mindannyiunk számára leírhatatlan élmény volt, ahogy első szent királyunk történetét láthattuk viszont a színpadon.
Minderről tanúskodnak a hazaúton elhangzott élménybeszámolók is. Szerencsésnek mondhatjuk magukat, hogy ilyen csodás élménnyel lettünk gazdagabbak. A darabot egyszer mindenkinek látnia kellene!

J. A.