«

»

Tisztelt Iskolabarátok!

Lezajlódtak a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondók Versenyének járási fordulói Dunaszerdahelyen. Mindegyik tanuló, aki megtanult egy verset, vagy prózát és azt előadta, akár az iskolai fordulón is, ő ennek a versenynek a jutalmazottja lett.
Az iskolánkat a járási fordulón 9 tanuló képviselte: Bott Julianna (2.C), Kiss Angéla (3.C), Németh Kristóf (3.B), Patonyi Nina (3.B), Jakóczy Eszter (4.A), Bauer Fanni (4.B), György Abigél (7.B), Koleszár Jázmin (7.C) és Mózes Terézia (9.A).
Köszönjük a munkájukat és elszántságukat, hogy nagyobb közönség előtt is nagyon szépen szerepeltek. Bott Julianna és Bauer Fanni továbbjutottak a verseny kerületi fordulójába, ami Galántán lesz megrendezve. Gratulálunk nekik!
A járási fordulóba jutott tanulók felkészítő pedagógusaik: Chudoba Katalin, Bab Éva, Duffek Gyöngyi, Bugár Felinger Denisa, Udvardi Anikó, Meleg Nagy Tímea és Káša Andrea tanító nénik voltak. A verseny hangulatából Németh Kristóf és Bauer Fanni tolmácsolásában kaphatunk ízelítőt:

M.P.