«

»

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

„Meleg szeretettel függj a hon nyelvén! – mert haza, nemzet és nyelv, három egymástól válhatatlan dolog; s ki ez utolsóért nem buzog, a két elsőért áldozatokra kész lenni nehezen fog.”

                              /Kölcsey Ferenc: Parainesis/

 

Január 22-e van, 1989 óta ezen a napon ünnepeljük a magyar kultúra napját. Tesszük mindezt annak apropóján, hogy 1823-ban ezen a napon tisztázta le Kölcsey Ferenc  a Himnuszt, mondhatjuk, legfontosabb versünket.

A „Hymnus“ a költő legnagyobb hatású verse, melynek megzenésítése Erkel Ferenc nevéhez köthető /1844/.  

A mai ünnep alkalmat ad arra, hogy megőrizzük és továbbörökítsük a magyar kultúra szellemi értékeit, mindazt, ami bennünk közös, és ami összetartja életünket. A kultúra ugyanis egyfajta láthatatlan hálóként összefog és megtart minket.  Ápoljuk, figyeljünk rá, szeressük, hiszen közös kincsünk!