«

»

Adventi bécsi tanulmányút

December 12-én iskolánk 7-8.-os tanulói a szomszédos Ausztria fővárosában, Bécsben jártak. Utunk elsőként a Természettudományi Múzeumba vezetett, ahol régi korok érdekes kiállítási tárgyait csodálhattuk meg. 

Rövid sétával eljutottunk a városháza előtt megrendezett karácsonyi vásárra, mely szépségével és hangulatával mindannyiunkat lenyűgözött. Kipróbáltuk a gyerekpuncsot, megkóstoltuk az ínycsiklandó réteseket, fánkokat is. Néhányan kézműves termékeket is vásároltak.

 Programunk következő állomása a Time Travel Museumban volt, ahol egy időutazás keretén belül interaktív módon ismerkedhettünk meg Bécs történelmével. Bátran kijelenthetjük, hogy sokunk kedvence lett ez a fajta időutazás, s reméljük, még lesz alkalmunk visszatérni ide.

A délutáni programot a belvárosban egy rövid városnézés zárta, megtekintettük a híres Szent István Székesegyházat /Stephansdom/, az Opera és a Parlament épületét, de láttunk szép parkokat is. Az esti órákban kissé fáradtan, de elégedetten és élményekkel gazdagon tértünk haza.