«

»

Az utolsó kirándulás – 4.A

Ma, csütörtökön a méhésznél, Brunczlik Tibi bácsinál voltunk. Az út rövid volt, vidám beszélgetéssel telt el. A méhész először beszélt a méhekről, majd megmutatta a méhekkel használatos eszközöket, mint pl. a füstölőt, vagy a kaptárszolgát. Utána visszamentünk a méhészkocsihoz, ahol felvettük a védőöltözetet. Tibi bácsi kivette a kereteket a kaptárból, ahol a sejtekben volt a méz. Következett a királynő megkeresése. Igaz, egy kis ideig eltartott (mivel az utolsó keretben bújt el), de sikerült megtalálni. A keret megfigyelése közben észrevettük, hogy pont akkor kelt ki egy dolgozó méhecske. Nekem legjobban az tetszett, hogy a kezünkbe foghattuk a méhekkel teli kereteket.
 A mai nap sok új ismerettel gazdagodtunk. Így telt hát az utolsó kirándulás Éva nénivel. Köszönjük szépen a sok szép emléket, és hogy tanított minket 4 szép éven keresztül.

Jakóczy Eszter, 4.A osztályos tanuló