Életképek

Tisztelt Iskolabarátok!

Névadó királyunk városunkban tett látogatásának évfordulóján ismét kivonultunk főterünkre, hogy rövid megemlékező műsorokkal, koszorúzással Somorja városa többi iskoláival együtt méltassuk a Magyar Királyság nagy uralkodójának, Mátyás királynak egykori cselekedeteit, emlékét. Tanulóink úgy tették le nemzeti színű koszorúnkat, hogy iskolánk falai között minden nap megéljük anyanyelvünkön az ifjú király mellszobra számunkra jelentett eszmeiségét.
A hét utolsó napján délelőtt tanulóink a tornatermünkben felállított kupolában tartott előadás során csodálhatták meg a csillagos égbolt nyújtotta élményeket, délután pedig Tours-i Szent Mártonra emlékeztünk verses, zenés játékos műsorral, a lampionos séta után pedig jól esett a meleg tea is. Nagy öröm volt számunkra, hogy sok szülő, nagyszülő, hozzátartozó és sok kis ovis jött el hozzánk e jeles nap alkalmából a közös programra.

M. P.