«

»

Föld napja 2024. 04. 24.

Hétfőn, április 22-én emlékeztünk meg a Föld napjáról. Egyre többen kezdik vallani azt az elképzelést, hogy gondolkodjunk globálisan és cselekedjünk lokálisan, hogy még legyen mit átadnunk, például egy élhető Földet az utódainknak. Sokszor nem is tudjuk, hogy mennyire szerencsések vagyunk itt a Kárpát-medencében, hogy van bőven egészséges ivóvizünk, vannak erdeink és szántóföldjeink, nem jellemző itt a szélsőséges időjárás és ritkák a természeti katasztrófák. Már „csak” vigyázni kellene minderre.
Megpróbáltunk lehetőségeinkhez mérten hozzájárulni tanulóink természettudatos fejlődéséhez. Ügyes nyolcadikosaink előadásokat adtak elő a méhek és a fehér gólyák életéről. Diákjaink egy nagyon érdekes természetfotó kiállítást tekinthettek meg a DUNAVIT–Dunamenti Tájvédelmi Társulat jóvoltából. Izsák Gábor természetvédő előadását hallgathatták meg felső tagozatosaink. A negyedikesek városunk főterén a méhészkedéssel, vadászattal, növénytermesztéssel, szemétgazdálkodással ismerkedtek. Kedden pedig nyolcadikosaink a bősi vízierőműben jártak és olyan részleteibe is betekintést nyerhettek, melyek egyébként a látogatók elől elzárt terület. Arról is szó esett, hogy az erőmű gyökeresen átalakította a környék arculatát sokunk bánatára, de mindannyian élvezzük jótékony hatását, mivel elektromos áramra a mindennapjainkban egyre nagyobb szükség van.

Mészáros Péter, iskolaigazgató