«

»

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

„A magyar nyelv olyan, mint egy hangszer:

aki játszani akar rajta, annak minden áldott

nap gyakorolnia kell.“  (Lénárd Sándor)

 

Április közepén ismét megmérettettek iskolánk legjobb helyesírói. A Károli Gáspár Református Egyetem szervezésében online formában került sor a Simonyi Zsigmond helyesírási versenyre. Kárpát-medence-szerte /felvidéki, erdélyi, kárpátaljai, vajdasági diákok/ mintegy tizennyolcezer felső tagozatos tanuló nevezett be a verseny 1. fordulójába, melyből továbbjutva  több mint ötezer helyesíró versenghetett az országos döntőben.
Iskolánkat a hetedikesek kategóriájában Novák Barbara /7.B/, a nyolcadikosok kategóriájában Merva Johanna /8.B/ képviselte, akik a közel 100 felvidéki versenyző közül a 8. és 9. helyen kerültek be a döntőbe.
A hónapokon át tartó rendszeres gyakorlásnak köszönhetően a lányok a középmezőnyben végezve remekül helytálltak az országos döntőben is. Gratulálunk a szép teljesítményhez!

Merva Kr.