«

»

Hagyományápolás – közös szavalás Szent István szobránál

Tisztelt Iskolabarátok!

Szívet melengető rendezvényeken vettek részt tanulóink az elmúlt napokban. Múlt héten az alsó tagozatosaink végképp elbúcsúztatták a telet. Népdalok eléneklése, gyermekjátékok eljátszása közepette elégettük az erre az alkalomra készített kiszebábunkat. Ennek a hagyománynak a felelevenítése a Márton-napi népszokások után egy újabb, a magyar kultúrkörhöz tartozó népszokásnak a személyes megélését tette lehetővé a gyerekeknek. Nagyon jó volt látni tanulóink kisebb testvéreit, az összes családtagot, a sokaságot az iskolánk udvarán, a népviseletbe öltözött lányokat, fiúkat. Köszönet a napközis tanító néniknek a szép élményért. 
Április 11. József Attila születési dátuma a költészet napja. Készültünk rá mi is. Aki vette a bátorságot és nem sajnálta a fáradságot, verssel nevezhetett be a három kategóriában kiírt versíró pályázatra. Szemünkben mindenki győztes lett, aki beküldte a munkáját. Hétfő délelőtt pedig Somorja városa összes magyar tanítási nyelvű oktatási intézményéhez hasonlóan mi is kivonultunk a kultúrház elé egy közös szavalásra. Biztos vagyok benne, hogy a pici ovisoktól kezdve a szinte felnőtt gimnazistákig mindenkinek élmény nyújtott a közös kincs, a magyar líra közösségformáló ereje.

Tisztelettel, Mészáros Péter, iskolaigazgató