Irodalom élő adásban

Az elmúlt napokban diákjaink nagyon érdekes előadásokon, rendezvényeken vehettek részt.
Vendégünk volt Juhász Anna irodalmár, irodalomszervező, írónő, Juhász Ferenc lánya. Juhász Anna fiatalos lendülettel beszélt kedvenc íróiról, arról a közegről, melyet személyesen megtapasztalt édesapja baráti körében. Magával ragadó stílusa, személyes elkötelezettsége a magyar irodalom felé emberközelbe vonzotta irodalmi nagyságainkat az előadást hallgató kilencedikeseink számára. Mondandójában kibontakoztak olyan emberi és magatartásbeli értékek, melyek elhalványulni látszanak identitászavaros világunkban. Úgy érzékeltem, hogy mind a tanulóknak, mind a jelen lévő pedagógusoknak nagyon gyorsan elszaladt az együtt töltött idő.

M. P.