«

»

Kedves Szülők, tisztelt iskolabarátok!

Június 29 – én a ballagás napján volt még egy jelentős esemény az iskolánk életében. Ezen a napon volt egykori kollégánk, Kecskeméthy Győző búcsúszertartása a somorjai temetőben. Volt kollégái, tanítványai, régi ismerősei szűk körében, néha esőbe hajló időjárás kísérte borongós hangulatban csendült fel egy népdal, majd egy szavalat, melyeket volt diákjaink adtak elő. Nagy tisztelettel és alázattal álltam hozzá, hogy összeszedjem a gondolataimat Győző búcsúztatójára. Szerettem volna úgy megemlékezni róla, hogy azt az embert domborítsam ki, aki sokat tett a köz érdekében és akit olyannak szerettünk amilyen volt. A búcsúztatóm végére egy idézetet szántam a Bibliából, Lukács evangéliumából,  a képmutató ítélkezést. A felolvasás után Ürge József, volt iskolaigazgatónk, aki a síremlék sarkán álló kopjafát, de egyben keresztet faragta, röviden beszélt a szertartás előzményeiről és az általa készített síremlék szimbolikáiról is. A szertartás végén elhangzott egy közös miatyánk Győző lelki üdvéért.
A gyászszertartást jelenlétével megtisztelte Orosz Csaba polgármester, Veres Gábor alpolgármester és városunk volt polgármestere Bárdos Gábor, aki polgármestersége ideje alatt Győző átvehette Somorja városa Pro Humana díját. 

Az elhangzott búcsúztató ide kattintva olvasható.

Mészáros Péter, iskolaigazgató