Könyvtárlátogatás

A gyerekek mindig nagy csodálattal lépnek be a falakat beborító könyvek házába, a könyvtárba. Így voltak ezzel a 2. B és 2.C kisdiákjai is. Már nagyon várták azt a napot, amikor hosszú idő után átléphették a könyvtár küszöbét.
A helyszínre érkezve a könyvtáros nénik fogadták őket, akik érdekes, játékos feladatokkal, mesékkel kapcsolatos kérdésekkel készültek. Majd egy rövid előadás keretén belül a gyerekek arról is tudomást szerezhettek, hogyan működik egy könyvtár, milyen szabályok mellett lehet könyveket kölcsönözni, mik a könyvtárban tartózkodás szabályai. Pár könyv bemutatása után az érdeklődők kiválthatták az olvasói kártyájukat. A tanulók zöme élt a lehetőséggel.
Szabadon nézegethették a könyveket, csendben elvonulva olvasgathattak. Élményekben gazdag egy órát töltöttek másodikosaink a Zalabai Zsigmond Városi Könyvtár falai között. Köszönet érte!