Védd magad!

Tisztelt Szülők, kedves iskolabarátok!

A múlt héten egy hasznos és tanulságos foglalkozáson vettek részt a tanulóink. Mindegyik évfolyam megtapasztalhatta, hogy kell konfliktusos, vagy éppen veszélyes helyzetekre lehetőleg a legjobban reagálni. A foglalkozásokat Sklut Tibor önvédelmi tréner tartotta. Nagyon szerencsés volt, hogy a különböző korosztályoknál más és más módszertant vetett be. Ha halljuk a szót, “önvédelem”, mindannyiunknál az jut eszünkbe, hogy kell magunkat kritikus helyzetekből kibunyózni. Éppen ezért az is nagyon szerencsés része volt a tréningeknek, hogy egy gyerek miként előzheti meg, kerülheti ki, vagy oldhatja meg verbálisan a problémáit és csak az utolsó fázisban miként szabadulhat, esetleg védheti meg magát. Tanulhattak a gyerekek helyes helyzetfelismerést, gyors reagálást, és megfelelő értékítéletet alkotni. Úgy gondolom ezen a két napon szükséges és gyakorlati ismeretekkel lettek gazdagabbak tanulóink.

Mészáros Péter, iskolaigazgató