«

»

Látogatás a Futura élményközpontban

Iskolánk negyedikesei szeptember 17-én ellátogattak a mosonmagyaróvári Futura élményközpontba, Magyarország legnagyobb tudományos játszóházába. Az izgalmas tanulmányi kirándulás során felfedeztük a közel 300 éves magtárépület négy szintjét – a négy őselem, a Víz, a Föld, a Levegő és a Tűz titkait, a Szigetköz növény- és állatvilágát. Elbűvöltek bennünket a technikai újdonságok, játszottunk az Okos homokozóval, majd az áramot termelő szobakerékpárok nyergébe pattantunk, s indulhatott a futam! Pancsoltunk a beltéri vizes játszótéren, szórakoztunk a hangokkal, s fényekkel. Mindent kipróbáltunk, amit csak lehetett!  A Planetáriumban pedig a messzi űrbe repítettek el mindnyájunkat. Az előadóteremben érdekes, látványos kísérleteket mutattak be nekünk. Már ez is izgalmas volt, de látogatásunk fénypontja a Tesla generátor beindítása volt. Hihetetlen és egyben ijesztő látvány volt, ahogy a hatalmas gép zúgva-búgva beindult, s villámokat szórt.