«

»

Driny barlang – Kis-Kárpátok földalatti kincse

Szeptember 12-én negyedikeseink kalandos földalatti kiránduláson vettek részt. Ezúttal az égiek is kegyesek voltak hozzánk, miután júniusban, eső miatt utunk meghiúsult. Verőfényes napon látogattunk el a Driny barlangba. A parkolótól 1 km távolságra lévő barlang bejáratához erdei ösvényen jutottunk el mintegy 20 perc alatt, miközben 100 m szintkülönbséget kellett leküzdenünk. Az ösvény utolsó szakasza aránylag meredek, amely 100 lépcsőfokkal van ellátva. Szlovákia nyugati részének egyetlen bejárható barlangja, ugyanakkor a Kis-Kárpátok egyik legfontosabb turisztikai látványossága. A többi bejárható barlanghoz képest, melyekben többnyire nagyobb földalatti termek vannak, a Driny barlang egy szűk járatokkal és hasadékokkal teli rendszer, melyet varázslatos cseppkövek díszítenek. A barlangban 11 fajta denevér él, szerencsénk volt találkozni 4 példánnyal is! Az útvonal hossza 450 m, szintkülönbsége 10 m, valamint 151 lépcsőfok – mindez 35 percet vett igénybe. A levegő átlaghőmérséklete 7,1-7,8 ºC között mozog, így meleg öltözékre szükségünk volt!

A 4. évfolyam tanulói, CMA