Szigetközben kirándultunk!

A magyarországi Pisztráng Kör Egyesület jóvoltából és a Somorjai Régiófejlesztési Központ ajánlására iskolánk hét tanulója részt vehetett egy ingyenes, kétnapos kiránduláson a csodaszép természeti értékekkel megáldott Szigetközben. A vendéglátónk, a Pisztráng Kör Egyesület egy nonprofit szervezet, amely célul tűzte ki a szigetközi természeti értékek megőrzését és megismertetésüket a természetet szerető emberekkel, kicsikkel és nagyokkal… Egy nagykiterjedésű ökoparkot üzemeltetnek Dunaszigeten, egy csendes faluban a Szigetköz szívében. A parkban 10-12 személyes kulcsosházak találhatók, itt voltunk elszállásolva. Van saját kikötője, itt csónakok és kenuk kölcsönözhetők, komoly kerékpárflottája, a biciklik szintén kölcsönözhetők. Előadóterem, szabadtéri grill és ebédlő, ahol reggeliztünk és vacsoráztunk.
A jól felszerelt, kényelmes szállásunkon nem sokat tartózkodtunk, annyira sűrű, tartalmas programmal vártak vendéglátóink. A két nap során részt vettünk egy gyalogtúrán az erdőben, biciklitúrán a szigetközi szigeteken, kenuval csorogtunk a csodálatosan tiszta vizű Gazfűi-Dunán, este csillagászati előadást hallottunk a tiszta éjszakai égbolt alatt, gyertyát öntöttünk és szappant főztünk … Tényleg nem unatkoztunk és mindemellett barátságokat kötöttünk a győri diákokkal, akik harminchatan (egy osztály tanulói) szintén térítésmentesen vettek részt ezen a kiránduláson. Nagyon jól éreztük magunkat és köszönjük iskolánk vezetőségének, továbbá a Somorjai Régiófejlesztési Központnak és a Pisztráng Kör munkatársainak, illetve a Szlovák Magyar Határmenti Együttműködési Program SKHU/1601/4.1/121 Nat-Net Duna/Dunaj projektjének a lehetőséget!

A 7.A és 7.B tanulói