«

»

Látogatás a Futura élményközpontban

A Corvin napok keretén belül, április 25-én látogattak el iskolánk ötödikes és hatodikos tanulói a mosonmagyaróvári Futura élményközpontba. A központ mottója: Átélni, kutatni, játszani – pontosan kifejezik a küldetését.
Egy modern stílusban felújított varázslatos öreg malom négy emeletén a 4 őselem: a Víz, a Föld, a Levegő és a Tűz köré összegyűjtött érdekes, tanulságos, vicces interaktív játékok segítségével ismerkedhettünk meg a tudomány alapjaival. Önfeledt játék mellet sajátíthattuk el a természet törvényszerűségeit, a laborban látványos kísérletek kápráztattak el bennünket, a Planetáriumban pedig a messzi űrbe repítettek el mindnyájunkat. Nagy élmény volt az 5D-mozizás is, ahol a 3 dimenziós kép mellett a mozgó székek, az eső és a szél segítségével azonnal résztvevői lehettünk a történetnek.