«

»

„lelkem megtelik derűs idők nyugalmával”

Véssük a tudatunkba, hogy nem akkor vesznek el tőlünk valamit, amikor akár igazságtalanság útján jogfosztottakká válunk, hanem akkor, amikor ebbe mi magunk is beletörődünk. Ezen a héten a nemzeti összetartozás napja alkalmából, a nagy királyunkról elnevezett iskolánk udvarán újra fellobbant a láng, ahogy a széles Kárpát – medencében sok magyar lakta településen. Fiatal gyermekkórusunk jelezte, hogy szépen gyarapodik a repertoárjuk, az ünnepi beszédet Brunczlík Viktor tanító bácsi mondta.
A szívünkben egy másik megemlékezés is helyet kapott. Tavaly egy testben, lélekben elbűvölő fiatal kolléganőnk, Ladacsi Mónika előadói művészetét csodálhattuk meg, akkor senki nem gondolta közülünk, hogy utoljára.
A szép műsorért és a megemlékezés megszervezéséért köszönet Hamar Tímea és Horváth Regina tanító néniknek, a CSEMADOK helyi szervezetének és Fekete Jenőnek, iskolánk karbantartójának.

Mészáros Péter, iskolaigazgató