«

»

Levél az „igazi Mikulástól“

Egy októberi délelőtt mi a 2. A osztály tanulói nagy munkába kezdtünk. Levelet írtunk a Mikulásnak. De ez nem volt egy egyszerű levél ám, mert Lappföldre, Finnországba volt címezve, s a borítékra a Joulupukki – Santa Claus név volt ráírva. Először bemutatkoztunk, leírtuk, hogy egy kis városkában Somorján lakunk, nem messze Pozsonytól, Szlovákiában, s a Corvin Mátyás Alapiskolába járunk. Majd kérdéseket tettünk fel a Mikulásnak. Kíváncsiak voltunk, mit csinál a szabadidejében, mit szeret enni, huncutkodnak – e a manók, majd a rénszarvasokról is érdeklődtünk. A levél mellé mindegyikünk hozzácsatolta a rajzát, melyet nagy szeretettel készítettünk. Miután a levél a postára került, nagy izgalommal vártuk a választ. Hónapok teltek el, s mi már fel is adtuk a reményt.
Egy májusi reggelen azonban nagy meglepetésünkre levelet kaptunk. Nagyon megörültünk. A levél angolul van írva. Nektek is megmutatjuk: Levél az „igazi Mikulástól“
Olvassátok szeretettel.