Mikulás 2021.

Szent Miklós valóságos történelmi személyiség volt. A 3. században született a kis-ázsiai Patarában. Szüleit korán elvesztette, egyik rokona nevelte fel.  Később Müra püspökévé választották. Gazdag örökségét jótékony célokra fordította. A földi maradványai ma az Olaszországban lévő Bari városában, a tiszteletére emelt bazilikában találhatóak.
Iskolánkban, mint minden évben, az idén is felidéztük Szent Miklós már életében folytatott nemes hagyományát. A kisebb tanulók versekkel, dalokkal készültek a találkozásra. A Mikulás segédei, az angyalkák mindenkinek édességekkel teli csomagot osztogattak. A tanulók megígérték, hogy az előttük álló évben is jól viselkednek, szorgalmasan tanulnak, akkor a jövő évi találkozás és az ajándék is újra garantált lesz.

Mészáros Péter, iskolaigazgató