«

»

Propán-bután gáz kapott lángra a tornatermünkben

Május 25-én, szerdán rendhagyó fizika és kémia órára került sor a tornatermünkben, amelyen a hetedikes és nyolcadikos tanulóink vettek részt. Kísérletek, gyakorlati bemutatók érzékeltették látványosan a tanterveinkben is szereplő fizikai és kémiai jelenségeket, fogalmakat. Legtöbbször a diákok bevonásával elevenedett meg különböző halmazállapotú anyagok tulajdonságai, kémiai reakciói, az égési folyamatok feltételei, de szó volt súrlódásról, nyomáskiegyenlítődésről, súlypontról, láttunk levegőben terjedő lökéshullámot, amely gyertyalángot oltott el, hallhattuk a hélium emberi hangszálakra kifejtett hatását és még lehetne folytatni a sort.
Bízom benne, hogy ezen figyelmet felkeltő foglalkozások hatására többekben fogalmazódik meg a gondolat, hogy mind elméletben, mind gyakorlatban mélyebben belevessék magukat ennek a két tudományágnak a rejtelmeibe.

M. P.