«

»

Színházlátogatás – Monte Cristo grófja

Iskolánk felsőbb évfolyamai február 16-án Budapestre látogattak a Monte Cristo grófja című előadásra, ami a Budapesti Operettszínházban került megrendezésre. Egy zökkenőmentes jegyellenőrzés után beléptünk az lenyűgöző épületbe, majd elfoglaltuk a helyeinket az erkélyen a középső páholyokban. Elkezdődött a két felvonásos darab, ami valós eseményeken alapszik. Maga a történet Franciaországban, főként Marseillében és Párizsban, játszódik a Napóleon uralmának leverése utáni időszakban a Waterloo-i csata után. A darab két szerelmi szál és Monte Cristo grófjának a vagyona körül forog. A diákoknak tetszett az előadás, nagyon jól érezték magukat Budapesten és szívesen részt vennének több ilyen előadáson. Köszönjük tanárainknak a maradandó élményt!

Kiss Lea és Pörsök Adrián 8.B