«

»

Tisztelt Iskolabarátok!

Tisztelt Iskolabarátok!

Ha az 1848-as forradalomra és szabadságharcra emlékezünk, megállapíthatjuk, hogy nem akkor vesznek el tőlünk valamit, amikor látványosan megfosztanak bennünket jogos tulajdonunktól, hanem akkor, amikor mi magunk mondunk le róla. Nem valószínű, hogy képesek vagyunk elég nagy igyekezettel megköszönni 48 hőseinek azt, hogy évről évre március közepén emlékeztetnek életünk értelmének és szépségeinek sarkalatos pontjaira. Ami népközösségünkben az évezredek alatt felgyülemlett értéket nem a szél fújta össze számunkra, az generációk tucatjainak munkája, kitartása és a XIX. század közepén egy nagy generáció áldozathozatalának is az eredménye.
Iskolánk két zenés műsorral emlékezett a 48-as eseményekre. Az alsó tagozatosok Zsapka Attila és Emmer Péter műsorát, a felsősök a Kicsi hang (Lantos Borbély Katalin és Menyhárt József) ünnepi műsorát élvezhették végig.

Mészáros Péter, iskolaigazgató