«

»

Tanuljunk az Új Szóval

A Tanuljunk az Új Szóval projekt utolsó témája a Kertészkedjünk …több szempontból érintett bennünket. Mint csallóközi iskola, szükségét érezzük a hagyományok ápolása keretében megismertetni és feleleveníteni a környék mezőgazdasági jellegét.  Örömmel tapasztaljuk azt a pozitív trendet, hogy egyre többen térnek vissza a kertészkedéshez, hogy  saját termést tegyenek a család asztalára. Nemcsak az anyagi, de egészségügyi haszna van ennek, hisz „tudjuk mit eszünk”, nem beszélve a kertészkedés testre és lélekre gyakorolt pozitív hatásáról is. 
Tavaly iskolánk egy projekt keretén belül magaságyásokra tett szert, ahol különböző gyógynövényeket nevelünk. Jó volt megismerkedni a cikkek  és a munkafüzet segítségével ezek felhasználásával. Sok tanácsot , ötletet kaptunk a  természetes, környezetkímélő növénytermesztéshez. Kipróbáltuk a palántanevelést – paradicsompalántáink fejlődését, növekedését  figyeltük és sikerült már pár szem saját nevelésű koktélparadicsomot is kóstolni. Bár sok odafigyelést, ismeretet, gondoskodást igénylő munka  a kertészkedés, talán sikerült meggyőzni több diákot, hogy bátran fogjanak hozzá otthon is.