«

»

Tisztelt Iskolabarátok!

Sajnos ezen a héten egy újabb volt kolléganőnk, Mezei Anna hagyott itt bennünket.  Panni néni Pozsonyban szerzett alsó tagozatos tanítónői végzettséget. Mint pályakezdő egy–egy évet dolgozott a tejfalusi óvodában, illetve általános iskolában és egy nagyon rövid ideig Nagyszarván is megfordult. Majd jött egy hosszabb, hétéves időszak, amikor Légen az alapiskolában tevékenykedett. Ez után következett a csákányi kisiskola, ahol majd egy generáción keresztül, 17 évig oktatta, nevelte a falu legkisebbjeit 1959–től, 1976–ig. Ebből a közegből ment két évre Csallóközcsütörtökbe, ahol két évig foglalkozott hátrányos helyzetű  gyerekekkel. 1978–ban jött dolgozni a Somorjai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskolába, ahol felváltva osztálytanítóként, illetve nevelőnőként tette a dolgát.  1986–ban tőlünk ment nyugdíjba. Panni néni körül ekkor sem szűkült be a világ, amíg tehette rendszeres résztvevője volt városunk kulturális és társadalmi életének.
Panni néni szakmai tevékenységének mind a 38 évét a Felső – Csallóköz magyar iskoláiban dolgozta végig és szerzett igazán sokrétű és melyre ható ismereteket, melyeket nyilván jó sikerrel kamatoztathatott hivatásának mindennapjaiban.

Nagy köszönet érte!

Részvétünk a gyászoló családnak. Nyugodjon békében!

Mészáros Péter, iskolaigazgató