«

»

Tisztelt Iskolabarátok!

A számítástechnikán belül is az egyik legdinamikusabban fejlődő terület a 3D nyomtatásban rejlő lehetőségek fejlesztése. Szinte nincs olyan iparág, melynek ne tartogatna valamilyen új lehetőségeket, megoldásokat. A világra szóló teljesítmények is az alapokkal való megismerkedéssel kezdődnek. Iskolánk ezért a tanterveken túlmutató a 3D nyomtatással foglalkozó, új informatikai kört indított az érdeklődők számára ebben a tanévben. A tanulók elsajátíthatják a 3D nyomtatás elméleti és gyakorlati alapjait, iskolánk szert tesz kellő mennyiségű 3D nyomtatóra, melyekkel a továbbiakban önállóan továbbfejleszthetjük az informatikaoktatás színvonalát. Most még egyszerűnek tűnhetnek azok a műanyag mütyürök, melyeket tanulóink kinyomtatnak, de soha nem tudható kiben mivé fejlődik az a tudás amely most az iskolánk falai közt szökött szárba.
A tanfolyamunk nem valósulhatott volna meg Somorja városa önkormányzatának anyagi támogatása nélkül. Köszönet érte.

M. P.