«

»

Tisztelt Szülők!

Egy hete tart számunkra a kényszerszünet. Nem így képzeltük ezt. Az iskolában ez alatt az történt, hogy a múlt heti három napban a takarító nénik fertőtlenítették a padokat, székeket, ajtókat, stb. A tanulók biztonságos környezetbe térhetnek majd vissza, mert a legtökéletesebb fertőtlenítő tényező az idő múlása. A pedagógusok nem szabadságon vannak, hanem szervezik a tanulók távoktatását. A nevelési tantárgyakon kívül rendszeresen küldik a megoldandó feladatokat. Igyekeznek a törzsanyagra koncentrálni, mind mennyiségében, mind minőségében olyan és annyi feladatot küldeni, melyek az otthoni, önálló tanulásra minél alkalmasabb. Tisztában vagyunk azzal is, hogy nem ez az időszak lesz a tanulók leghatékonyabbja a tanulás szempontjából. Azt is igyekeztünk megszervezni, ha valamelyik munkafüzet, stb. nem volt otthon, az haza kerüljön. Az elvégzett feladatok visszakérése feladattípusonként korosztályonként más és más lehet. Kérem vegyék figyelembe, hogy ezzel az oktatási formával ilyen tömegével és ilyen hosszú ideig mi is most találkozunk először, bele lettünk dobva a mélyvízbe. A lényeg, hogy az alsó tagozatos és szakos pedagógusoknak biztosítaniuk kell a folyamatos tananyagot a tanulóknak és az osztályfőnököknek átlátásuknak kell lenniük arról, hogy az osztályukban rendszeres munka folyik.   Biztosan többször is hallhatták azt tőlem, hogy nagyon ellene vagyok annak, hogy mi pedagógusok Önökre, szülőkre ruházzuk át a mi munkánkat. Normális esetben ez nagy hiba is lenne, mert amit érdemes megtanítani az iskolában, arra mód is, idő is van elég. Most viszont nem normális heteket élünk meg. A kisebb tanulóknak több segítség kell, eleve közvetíteni feléjük a feladatokat, a nagyobb tanulók esetében pedig inkább ellenőrizni, hogy folyamatosan dolgozik – e. Fontos, ha az Önök részéről bármi nehézség felmerül, vagy kérdés, forduljanak teljes bizalommal a pedagógusokhoz, bátran hívhatják őket egy ésszerű munkaidőben, a barikád ugyan azon az oldalán állunk, hogy minél sikeresebben átlendüljünk ezeken a heteken. Az informatikusunk létrehozott egy új internetes felületet, amelyen tanulóknak, pedagógusoknak, de a szülőknek is nagyon jól átlátható mit kell tenni. Ez a felület elérhető iskolánk weboldalának főoldaláról, vagy az alapiskola.hu internetes címen. Természetesen kollégáim használhatnak más, eddig már jól bevált közösségi felületeket a kapcsolattartásra.

Vigyázzanak magukra, vigyázzanak a családjukra!

Tisztelettel, Mészáros Péter, igazgató