«

»

Újabb fantasztikus siker

A 2023. január 25-én Dunaszerdahelyen megrendezett Matematikai olimpia járási fordulóján az ötödikesek kategóriájában iskolánk tanulója, Mókusz Zoé első helyezést ért el. Dávid Domonkos közvetlen Zoé mögött a második helyen végzett és Bekő Mátyásnak is sikerült a 16 sikeres megoldó közé kerülnie. Ez a teljesítmény egyenként is nagy siker, de így együtt egészen kivételesnek számít. Mindhárom tanuló az 5.A osztály tanulója és akik ezért az eredményért sokat tettek magukon a tanulókon kívül, azok Fekete Magdaléna és Malá Andrea tanító nénik. Orbán Ákos és Sirányi Viktória  is méltón képviselte az iskolánkat, ők egykor Kohuš Zsuzsanna és Bartalos Éva tanító nénik tanítványai voltak, ötödiktől pedig Brunczlík Viktor a felkészítő pedagógusuk.
A kilencedikesek kategóriájában is nagyon szép eredmény született, Bukor Gábor és Németh Ádám 9.A osztályos tanulóink próbálkoztak és Bukor Gábor sikeres megoldó lett, így továbbjutott a kerületi fordulóba. Felkészítő pedagógusuk Jávorka Andrea tanító néni.
Mindegyik tanulónknak és felkészítőiknek gratulálunk az eredményhez!

M. P.