Elsősök avatása

„Figyelem, figyelem! Közhírré tétetik, hogy az Úr 2016. esztendejében, szeptember havának 30. napján világméretű esemény veszi kezdetét! Mindenki jól nyissa ki szemét és fülét, jó szorosra zárja a száját, hogy le ne maradjon eme ünnepélyes és nagyméretű esemény egyetlen parányi pillanatáról sem!”

Ezekkel a mondatokkal vette kezdetét a várva várt ünnep, az elsősök avatása. Az ünneplőbe öltözött gyerekek előadták a kis műsorukat, amire nagy szeretettel és odaadással készültek. Ezután következett a fogadalomtétel, ahol többek között megfogadták, hogy jól tanulnak és iskolánk jó hírét gazdagítják. Emlékezetessé tette ezt a napot az igazgató néni szívhez szóló beszéde, valamint az emléklap és az ajándék.